Wij gebruiken cookies om Providers.nl te verbeteren en gebruiken data voor het personaliseren van advertenties bij derden.
Meer lezen en aanpassen
Stuur ons je bericht
Helaas is de chat momenteel gesloten. We helpen je graag op een ander moment. Wil je toch een bericht achterlaten, vul dan het onderstaande contactformulier in en we nemen zo snel mogelijk contact met je op.
Naam
E-mail adres (verplicht)
Onderwerp
Type hier jouw bericht

Beantwoord de onderstaande rekensom om je bericht te verzenden (schrijf het antwoord uit in letters).

Logo providers.nl
  • Home
  • Internet
  • Telefoon abonnement
  • Sim only
  • Energie
Logo providers.nl
  • Home
  • Internet
  • Telefoon abonnement
  • Sim only
  • Energie
  • Home
  • Internet
  • Telefoon abonnement
  • Sim only
  • Energie
Open tot 22:00 Chat
Logo providers.nl
  • Home
  • Internet
  • Telefoon abonnement
  • Sim only
  • Energie
KPN blijft heer en meester over Digitenne

KPN blijft heer en meester over Digitenne

Internet providers
Radio
8 juli 2016
Inhoudsopgave Naar boven
Inhoudsopgave
Laatste nieuws
Een tweede partij zorgde geruime tijd voor grote spanning over de toekomst van Digitenne, ook wel bekend als digitale ethertelevisie( DVB-T ). De huidige licenties voor de radio frequenties zouden verlopen op 31 januari 2017, waardoor een andere partij de mogelijkheid had om de rechten op digitale ethertelevisie over te nemen van KPN.

Internet provider KPN kan echter opgelucht ademhalen: inmiddels heeft de tweede partij zich uit de veiling teruggetrokken, waardoor KPN nu de toekomst van Digitenne in handen heeft. Het afhaken van de tweede partij komt als een verrassing. Er zijn verschillende scenario's denkbaar die deze ontwikkeling zouden kunnen verklaren.

Onbekende partij trekt zich terug uit veiling

Het bemachtigen van de licenties voor digitale televisie via de radiofrequenties zou voor een nieuwe partij een aantal gevolgen hebben. Zo had een nieuwe eigenaar van "Digitenne" al één dag na het in handen krijgen van de licenties een landelijke dekking moeten realiseren en een aanbod klaar hebben voor bestaande klanten van Digitenne. Daarbij zou er een transitie periode zijn van het begin van de veiling tot aan de overdracht van de vergunningen waarin samenwerking met KPN noodzakelijk zou zijn geweest. Voor bestaande Digitenne-klanten, in totaal zo'n 300.000 tot 400.000 consumenten, betekent dit dat KPN verder kan met de ontwikkeling van HD televisie via Digitenne. De provider kreeg de licenties in handen voor een bedrag van 0 euro dankzij het wegvallen van een 2e bieder. Of de consument dit terug gaat zien in de abonnementsprijs is nog maar de vraag.

Het is niet bekend welke partij interesse had in de radio frequenties. Een mogelijkheid is dat Vodafone of Ziggo de licenties in handen wilde hebben in verband met de fusie tussen de twee telecomgiganten. De twee providers van mobiele telefonie en vast breedband zijn bezig om een zo hoog mogelijke marktwaarde te genereren ter voorbereiding op de fusie. Het is aannemelijk dat één van deze twee providers te veel resources moest inzetten om Digitenne te bemachtigen en de transitieperiode te kort was om aan alle voorwaarden te voldoen.

“Het bouwen van een nieuw netwerk is niet realistisch”

Vodafone is de meest aannemelijke tweede partij aangezien zij zich verzette tegen de zware verplichtingen waaraan een nieuwe aanbieder van digitale ether televisie moest voldoen. Vodafone stelt dat het niet mogelijk is om een half jaar na de veiling een nieuwe TV dienst op de markt te brengen als vervanging van KPN Digitenne.

DVB-T2 zal gebruikt worden voor Digitenne

Nu KPN zich verzekerd heeft van de licentie voor de 700 MHz frequentie kan de provider zich richten op het ontwikkelen van de DVB-T2 techniek. Over enkele jaren moet de oude DVB-T techniek vervangen worden aangezien een deel van de 700 MHz frequentie beschikbaar komt voor mobiele communicatie. Om het wegvallen van dat deel van de frequentie op te vangen zal KPN een efficiëntere techniek voor Digitenne moeten gaan gebruiken.

DVB-T2 maakt efficiënter gebruik van radio frequenties zodat er meer ruimte overblijft voor extra diensten. Op die manier kan KPN met DVB-T2 niet alleen het verlies op de 700 MHz band compenseren, maar tevens HD televisie gaan aanbieden via Digitenne.

Meer informatie
Energie vergelijken Sim only vergelijken Internet vergelijken Private lease vergelijken

Laatste provider nieuws

Mobiel
13-03-2023
Telefoon abonnementen vergelijken op toestel nu ook per provider mogelijk
Lees meer
Mobiel
02-03-2023
Beste mobiele provider netwerk 2023: Nederlandse netwerken behoren tot de top
Lees meer
Energie
09-02-2023
Mega biedt als eerste een 1 jaar vast energiecontract aan
Lees meer

Standaard inbegrepen

14 dagen bedenktijd
Overstapservice
Persoonlijk advies
Meest complete aanbod

Internet

  • Internet vergelijken
  • Alleen Internet
  • Internet en TV
  • Alles in 1
  • Glasvezel vergelijken

Sim Only

  • Telefoon abonnement vergelijken
  • Sim Only vergelijken
  • Beste mobiele provider
  • Goedkoopste Sim only

Energie

  • Energie vergelijker
  • Goedkoop
  • Energieprijzen
  • Overstappen
  • Energieleveranciers

Telefoon abonnement

  • Telefoon abonnement
  • Aanbiedingen
Klanten over ons op Kiyoh
9,4
(114 beoordelingen)
Onafhankelijk vergelijken
Keuze.nl Website Vergelijk Keurmerk Thuiswinkel Partner
  • Over ons
  • Verdienmodel
  • Chat met ons